کانون فرهنگی پرورشی شهدای اندلان

کانون فرهنگی پرورشی شهدای اندلان


بزرگ مرد تاريخ

 
لوگوي دوستان
گنجينه احاديث

جستجو گر گوگل


 
 


   

 


برچسب‌ها: انديشه هاي آسماني

   نوشته شده در دوشنبه هفدهم 6 1393  توسط محمد علی عباسی مهمترين اهداف اين همايش  را مي توان در موارد زير خلاصه كرد:

تبيين راهكارهاي استفاده و ارتقاء جايگاه و ظرفيتهاي مساجد در بخشهاي سياسي، فرهنگي، اجتماعي،

نقش آفريني آنها براي احياي مسجد طراز اسلامي

كادرسازي براي اعضاي كانونهاي مسلاجد با نگاه تربيت تشكيلاتي مبتني بر مباني ديني براي ارائه الگو در سبك زندگي ايراني اسلامي 

 رابطه و انس با هدف شناخت قابليتهاي مخاطبين از برنامه ها و سياستهاي ستاد عالي كانونهاي فرهنگي و هنري مساجد،

تعيين سطح مخاطب بر اساس شاخصهاي تعريف شده

بررسي و تبيين چالشها در سبك زندگي موجود

تلاش براي ارائه الگوي مناسب در سبك زندگي ايراني و اسلامي در راستاي نقشه الگوي اسلامي و ايراني

پيشرفت، ارائه چارچوب نظري تشكيلات انقلابي 

انجام فعاليتهاي تشكيلاتي به عنوان بهترين راه به نتيجه رسيدن كار فرهنگي، ت

تعريف راهبردها، سياستها، ماموريت و برنامه هاي يك تشكيلات انقلابي،

استعداديابي و كشف ويژگيهاي برجسته و متفاوت مخاطبين و سنجش و دسته بندي شركت كنندگان

اين همايش با حضور سه هزار و 700 نفر از مديران كانونهاي فرهنگي و هنري تازه تاسيس كشور و حدود 800 نفر از اعضاي كانونهاي مساجد روستايي برگزار مي شود.

شركت كنندگان علاوه بر شركت در كارگروههاي آموزشي از بيانات سخنرانان مطرح كشوري از جمله آيت الله خاتمي امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام قرائتي، رحيم پورازغدي عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي و اساتيد شاخص حوزه و دانشگاه و نمايندگان مجلس استفاده مي كند.

هم اينك 18 هزار و 500 كانون فرهنگي هنري با عضويت بالغ بر دو ميليون نفر در سطح مساجد كشور فعال است. قرار است تا پايان برنامه پنجم توسعه اين تعداد به 20 هزار كانون افزايش يابد.ك/2


برچسب‌ها: انديشه هاي آسماني

   نوشته شده در شنبه پانزدهم 6 1393  توسط محمد علی عباسی حجت الاسلام محمد مهدي ماندگاري

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از خبرگزاري رسا،  حجت الاسلام محمد مهدي ماندگاري در حاشيه همايش انديشه هاي آسماني وِيژه نخبگان كانون هاي فرهنگي هنري مساجد كشور در مشهد اظهار داشت: بسياري از مشكلات امروز جامعه ناشي از عدم باور ملت نسبت به برخي از مسؤولان و بالعكس باور نداشتن درايت و قدرت مردم از سوي آنان است.

استاد حوزه و دانشگاه اضافه كرد: هيچ كس به اندازه امام راحل(ره) و رهبري معظم انقلاب، مردم و به ويژه جوانان ايران اسلامي را باور نداشتند به گونه اي كه قدرت و انسجام كشور را ناشي از ايمان و حضور آنها مي‌دانستند. در آموزه هاي اسلام به روشني مشخص شده است كه هيچ امامي بدون امت متحد و متعهد و هيچ امتي بدون امام صالح راه بجايي نخواهند برد.

مسؤول ستاد قرارگاه عمار طرح و حركت امام خميني(ره) را در مسير تبيين مسئله ولايت فقيه كه امتداد ولايت ائمه اطهار(ع) و رسول اكرم(ص) را اساس پيروزي، هدايت، استمرار و شكوفايي انقلاب اسلامي دانست و افزود: امروز دشمنان ما درك كرده اند كه تا اين باور متقابل بين امام و ملت زير پرچم اسلام در كشور ما وجود دارد كاري از دستان پليد آنها بر نمي آيد.

وي نفاق را بزرگترين حربه و راه ضربه زدن دشمنان به اسلام و مسلمين در طول تاريخ برشمرد و تأكيد كرد: ابهام، اختلاف و انزوا اينها استراتژي جريان نفاق است، با استفاده از آنها در برهه هاي مختلف صدمات جبران ناپذيري به جهان اسلام وارد كرده اند، كه در طول تاريخ انقلاب اسلامي نيز شاهد آن بوده ايم.


برچسب‌ها:

   نوشته شده در شنبه پانزدهم 6 1393  توسط محمد علی عباسی ترديد يكي از موفق ترين و گسترده ترين برنامه هاي قرآني كه طي دهه اخير در سطح كشور به اجرا درآمده است، طرح تلاوت نور يا همان طرح قرائت قرآن كريم بعد از اقامه نماز در مساجد است كه از ماندگارترين طرح ها و در عين حال با استقبال عموم مردم و حتي سازمان ها و نهادهاي دولتي غير دولتي همراه بوده به طوري كه در نمازخانه و مساجد بسياري از اداره ها، مدارس، دانشگاه ها و حتي زندان ها شاهد اجراي آن هستيم.

نشر و گسترش فرهنگ قرآني در جامعه، فراگيري و آموزش غير مستقيم صحيح خواني و ترتيل خواني قرآن در مساجد كشور، جذب هر چه بيشتر كودكان و نوجوانان و جوانان به سه ركن مسجد، نماز و قرآن، الگوسازي از قاريان نوجوان و جوان و ايجاد زمينه و انگيزه براي افراد مستعد و علاقه مند براي يادگيري تخصصي علوم قرآني از اهداف اجراي طرح تلاوت نور است.


ي شك حضور ائمه جماعات، اساتيد، قاريان، مديران مسئول و مربيان قرآني كانون هاي تخصصي قرآن، خانه‌هاي نور و صاحب نظران در همايش تكريم خادمين طرح تلاوت نور علاوه بر قدرداني از تلاشگران عرصه فعاليت هاي قرآني مساجد، مي‌تواند افق جديدي از فعاليت‌هاي آتي قرآني مساجد را ترسيم و مساجد را در الگوسازي و پيشبرد اهداف قرآني ياري كند.

*از حدود پنج هزار مسجد استان اصفهان بالغ بر سه هزار مسجد مجري طرح تلاوت روزانه قرآن كريم هستند كه از اين تعداد بيش از يك هزار و 600مسجد داراي كانون فرهنگي هنري بوده و از ميان اين كانون ها تعداد 90 كانون در قالب خانه هاي نور به طور ويژه فعاليت هاي قرآني دارند.


برچسب‌ها:

   نوشته شده در دوشنبه دهم 6 1393  توسط محمد علی عباسی 
برچسب‌ها:

   نوشته شده در جمعه هفتم 6 1393  توسط محمد علی عباسی با بررسي‌ها صورت گرفته در روستا و با توجه به گفته ساكنين و شوراي اسلامي روستا جهت گسترش روستاي اندلان مشخص گرديد. با توجه به نقشه بدست آمده هسته اوليه روستا تقريباً در مركز محله اندلان قرار دارد. در مرحله اول گسترش ابنيه اطراف هسته اوليه ايجاد شده است.در مرحله دوم تقريباً محله اندلان فعلي شكل گرفته و بخشهايي از شهرك اندلان نيز ساخته شده است، در مرحله سوم توسعه روستا بخشهايي در مركز و جنوب شهرك اندلان احداث گرديده است .

يكي از مهمترين علل پيدايش روستاي اندلان دسترسي به منابع آبي  سطحي است. ويژگي‌ها توپوگرافي منطقه به نحو مطلوبي در شكل گيري روستا موثر بوده است. وجود خاك مساعد جهت كشاورزي را مي‌توان از دلايل عمده شكل گيري روستا نام برد.   

قرار گرفتن اين روستا در مسير ارتباطي زيار- نيك آباد يكي ديگر از دلايل شكل گيري اين روستا است.

همچنين ايمني نسبي روستا از خطرات طبيعي و دوري محدوده زيستي روستا از خطراتي چون سيل و زلزله از جمله عوامل موثر در شكل گيري روستاي اندلان دانست.


برچسب‌ها: اندلان

   نوشته شده در شنبه اول 6 1393  توسط محمد علی عباسی نماز عيد فطر در مسجد جامع روستاي اندلان برگزار گرديد

 

اين مراسم از ساعت ۸ صبح آغاز گرديد كه ابتدا جوايزي به تعدادي از دانش آموزان كلاس قرآن اهدا گرديدوسپس نماز عيد به امامت حاج شيخ جعفر اكبري برگزار  و پس از نماز نيز در در دوخطبه به فوايد وآثار ماه مبارك رمضان پرداختند

 


برچسب‌ها:

   نوشته شده در چهارشنبه هشتم 5 1393  توسط محمد علی عباسی محمد هادي نيا، مسئول دبيرخانه كانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان آذربايجان شرقي، در مراسم تجليل از خادمان طرح تلاوت نور مساجد شهرستان مرند كه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان برگزار شد، با تاكيد بر جايگاه مساجد در جامعه خاطرنشان كرد: مسجد جايگاه ويژه اي در جامعه دارد كه بايد كودكان و نوجوانان را براي رفتن به مسجد هدايت و تشويق كنيم.

 وي افزود: مهدكودك هايي در مساجد راه اندازي شود تا در ساعات برپايي نماز جماعت پدر و مادران فرزندان خود را به آن بسپارند تا هم آن ها به عبادت خود بپردازند و هم كودكان با مسجد انس بگيرند.

 هادي نيا همچنين با انتقاد از اينكه فضاي بسياري از مساجد براي حضور نوجوانان فراهم نيست، اظهار داشت: نوجوانان و جوانان سوال هاي فراواني در ذهن دارند كه بايد فضايي براي پاسخ به پرسش هاي اين نسل در مسجد فراهم شود.

 


برچسب‌ها: مسجد جامع

   نوشته شده در يکشنبه پنجم 5 1393  توسط محمد علی عباسی اين شب‏ها فرصتي است براي توبه و تفكر ؛ و براي آنكه پيامبر(ص)

 و قرآنش و عترت پاكش را شفيع قرار دهيم

 تا خداوند از قصورها و تقصيراتمان بگذرد؛

 و سالي خوب و عاقبتي باعافيت برايمان مقدّر سازد...

مراسم احياء شب قدر در مسجد جامع اندلان از ساعت ۲۳ با قرائت قرآن كريم و قرائت دعاي افتتاح آغاز ميشود.

در ادامه اعمال شب‌هاي قدر توسط حجت‌الاسلام و المسلمين شيخ جعفر اكبري بيان ميشود،سپس دعاي جوشن كبير قرائت خواهد شد و در پايان مراسم قرآن بر سر گرفتن و احياء توسط شيخ جعفراكبري انجام ميشود


برچسب‌ها: مراسم - احياء - شب قدر - مسجد جامع - اندلان

   نوشته شده در شنبه بیست و هشتم 4 1393  توسط محمد علی عباسی همزمان با شروع ماه مبارك رمضان كانون فرهنگي هنري شهداي اندلان برنامه ها و مراسم مختلف فرهنگي و مذهبي را براي ايام ماه مبارك رمضان برنامه ريزي كرده است كه اين برنامه ها از روز اول ماه مبارك رمضان آغاز مي شوند.
مراسم سخنراني به صورت روزانه بعد از نماز ظهر و عصر و نيم ساعت قبل از اذان مغرب و عشاء  از سوي حجه الاسلام و المسلمين شيخ جعفر اكبري در مسجد جامع روستاي اندلان  برگزار مي شود.

همچنين بعد از نماز صبح مراسم جزءخواني قرآن كريم در اين مكان مقدس برگزار ميگردد

از ساعت ۱۹:۳۰ بعداظهر نيز به مدت نيم ساعت در جلسه اي به بيان مسائل احكام پرداخته ميشود

۱-نماز صبح و مراسم جزءخواني قرآن كريم

۲- نماز ظهر و عصر،سخنراني و تفسير قرآن توسط شيخ جعفر اكبري

۳-ساعت ۱۹:۳۰ جلسه احكام

۴-ساعت ۲۰ سخنراني توسط شيخ جعفر اكبري

۵-نماز مغرب و عشاء


برچسب‌ها: ماه مبارك رمضان

   نوشته شده در يکشنبه هشتم 4 1393  توسط محمد علی عباسی 
برچسب‌ها:

   نوشته شده در پنج شنبه هشتم 3 1393  توسط محمد علی عباسی آخرين مطالبمقام معظم رهبري

درباره ما ...
 
برچسب‌ها
 
 
موضوعات
 
 
موضوعات
 
 
موضوعات
 
 
موضوعات
 
 
 
 
 
 
موضوعات
 
 
موضوعات
 
 
 
 
 
 
موضوعات
 
 
موضوعات
 
 
نويسندگان